Дом

Важливість планування посадок для оптимального використання простору в саду

 decoding

Кожен власник земельної ділянки прагне використовувати її повноцінно. Спланувати розташування дерев, кущів, грядок, зеленої зони відпочинку та різних будов можна самостійно, якщо врахувати основні правила та нюанси.

Перш ніж починати креслення плану та розмітку майбутнього саду, варто розчистити територію від будяків, перерослої трави, опалого листя та гілля. Це дозволить оцінити рельєф, побачити виїмки та горбики, а також розрівняти поверхню. Для наведення ладу знадобляться мотокоса, кущоріз та газонокосарка — на рівних поверхнях. Ці інструменти стануть у пригоді і в майбутньому для догляду за садом.

Правильне планування

До розміток та креслення варто поставитися відповідально, адже в майбутньому це значно зекономить час та ресурси. Ось базові етапи планування саду, які рекомендують професіонали:

  1. Ретельний огляд території.
  2. Визначення побажань всіх членів родини.
  3. Схематичне зонування на карті саду з розміткою зон відпочинку та висадки рослин.
  4. Проєктування стежин та мощених доріжок, що поєднуватимуть різні ділянки.
  5. Планування посадок рослин з урахуванням освітленості ділянки, властивостей ґрунту та сумісності флори.

На всіх етапах варто враховувати потреби рослин в сонячному світлі та рясному поливі на випадок спеки. Зони відпочинку за можливості краще спланувати подалі від шуму доріг. Ділянка для вогнища чи зони барбекю має бути на відстані від теплиці та дерев.

На етапі проєктування може утворитися декілька схем розмітки саду з різним дизайном. Тоді слід переходити до детального аналізу можливості реалізації кожного варіанта.

AD_4nXc_s4X9PwgEc5AV5tqiuqA95uB68p-s5FCmURhDWW84EIbK0PGZXuCM3sDaJ9j67v1TlByc7svb6R0x9nlVH9PUytHlzxLOd_7DDv6AJdEd6H2SIlZtoPmGP4FNbCTDx9D9wXQqWs5OCJ1b_gsbPh5BGeQ?key=Ag6KwS4DaMsedg20E8dRgw

Як розмістити дерева та кущі на ділянці

На етапі планування засадження саду варто враховувати сумісніть різних рослин. Це стосується дерев, ягідних кущів та городини.

Наведемо основні нюанси, які варто враховувати:

  • хвойні та плодові дерева рекомендується розміщувати на віддаленні, щоб уникнути небажаних грибкових заражень;
  • вербу варто висаджувати біля декоративного ставка чи іншої водойми, оскільки вона потребує багато вологи;
  • біля верби чи берези не слід розміщувати вологолюбні рослини, оскільки ці дерева забирають собі багато вологи з ґрунту та розкидують корені до 20 метрів в діаметрі;
  • малину та ожину не радять висаджувати біля молодих дерев, тому що ці ягідні кущі мають схильність до захоплення території;
  • полуницю не варто розташовувати в тіні дерев, бо ця ягода любить сонце;
  • смородина чудово дозріває у напівтіні, тому її можна висаджувати під невисокими деревами.

Шовковицю, абрикос, вишню, а також кущі ягід не рекомендується розміщувати біля бесідок, оскільки опалі стиглі плоди можуть забруднити одяг. 

Висадку дерев проводять після розрахунку відстані між ними. Для цього визначають, який діаметр крон буде у дорослих дерев. Суму діаметрів ділять надвоє — і отримують мінімальну необхідну відстань між деревами.

Для створення затишку у зоні відпочинку варто доглядати за газоном. Підтримувати його естетичний вигляд зовсім нескладно з бензиновим та електричним садовим обладнанням. З газоном добре поєднуються хвойні дерева та кущі, а також декоративні злакові культури.

5/5 - (1 голос)

Похожие публикации

Секреты стирки и отбеливания кухонных полотенец дома

Oleksandr_Author

Как сделать пакет из фольги

admin

Дизайн інтер’єрів для готелів: як обрати свій

Oleksandr_Author

Оставить комментарий

Этот веб-сайт использует файлы cookie. Мы предполагаем, что вы согласны с этим, но вы можете отказаться, если хотите. Принять Подробнее